• امروز پنج شنبه بیست و پنجم مهر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

16 روستا در مسیر امامزاده محمدبن حسن(ع) از نعمت جاده بهره مند شده اند

16 روستا در مسیر امامزاده محمدبن حسن(ع) از نعمت جاده بهره مند شده اند

نشست مشترک مدیران کل اوقاف و بنیاد مسکن برگزار شد

 دوشنبه 2 مرداد 1396   256  0      

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اوقاف لرستان نشست مشترک مدیران کل اوقاف و امور خیریه و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان برگزار شد.

حجت الاسلام مرتضی خاکباز مدیر کل اوقاف لرستان در این نشست   ضمن خیر مقدم از تعامل خوب اوقاف و بنیاد مسکن در خصوص ساخت مساجد و ابنیه های مذهبی در استان تقدیر کرد.

حجت الاسلام خاکباز بهسازی و آسفالت جاده امامزاده محمدبن حسن(ع) و ایمنی جاده امامزاده احمد(ع) را از مطالبات زائران بقاع متبرکه دانست و افزود: حمایت های خوب استاندار لرستان از ساخت و سازهای اماکن متبرکه در استان و برق رسانی به امامزاده احمد(ع) که با مشارکت خییرین و ارتباطات موثر با وزارت نیرو یکی از مهمترین و شاخص ترین پروژه های خدمت رسانی به زائران و ارادتمندان اهل بیت(ع) در استان است.

مدیر کل اوقاف لرستان از تأمین قیر برای آسفالت جاده امامزاده محمدبن حسن(ع) خبر داد و تصریح کرد: با تفاهمنامه اوقاف و بنیاد مسکن در استان تاکنون 15 کلیومتراز جاده آسفال شده که 41 کیلومتر دیگر آن نیازمند آسفالت است و این امر باعث شده که  16 روستا ازروستاهای مسیر از  نعمت جاده بهره مند شوند که خود نمونه ای بارزبرکات امامزادگان برای ساکنان منطقه می باشد.

 حجت الاسلام خاکباز از آمادگی اوقاف برای همکاری با بنیاد مسکن در خصوص روستاهایی که طرح گردشگری داشته و یا امامزاده ای در آنان مدفون است اعلام آمادگی نمود.

 مهندس رضائی مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان گفت: بنیاد مسکن به عنوان یک نهاد عمومی غیر دولتی که اقدامات خود را در روستاها انجام می دهد.

رضائی در خصوص صدور اسناد روستائی افزود: در این زمینه نشست مشترک میان مدیران شهرستانی اوقاف و بنیاد تشکیل شود تا مساجد و اماکن متبرکه فاقد سند، دارای سند شوند.

وی آمادگی خود را برای ساخت ابنیه مذهبی در استان را اعلام و بیان داشت: بنیاد مسکن برای احیاء موقوفات پتانسیل فنی و اجرایی دارد و آماده همکاری جهت ساخت و ساز اماکن و ابنیه مذهبی در استان هستیم.

 

 

 

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار