• امروز شنبه بیست و نهم تیر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

نشست تخصصی وقف با نخبگان اندیشه ورز در لرستان برگزار شد

نشست تخصصی وقف با نخبگان اندیشه ورز در لرستان برگزار شد

نشست تخصصی وقف با نخبگان اندیشه ورز و مدیران اجرایی در اداره کل اوقاف لرستان برگزار شد

 دوشنبه 21 آبان 1397   132  0      

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل اوقاف امور خیریه استان لرستان نشست تخصصی وقف با نخبگان اندیشه ورز و مدیران اجرایی در اداره کل اوقاف لرستان برگزار شد.
حجت الاسلام طباطبایی در این نشست ضمن خیر مقدم و خوش آمد به میهمانان به اهمیت مسئله وقف پرداخت و گفت: امروزه وقف در لرستان ضعیف است و موقوفات زیادی نداریم در حالی که در استان موقوفه ای داریم که مربوط به 700 سال پیش می باشد و شخصی به نام سید احمد مدنی آن را وقف کرده است.
مدیر کل اوقاف لرستان از شرکت کنندگان در نشست خواست که راهکارها و پیشنهادات خود را در خصوص وقف و تشویق مردم به وقف و همچنین ایجاد وقف های جدید بیان کنند.
مدیر حوزه علمیه کمالیه خرم اباد گفت: همه ما نسبت به وقف مسئول هستیم و باید در خصوص وقف تبلیغ کنیم.
حجت الاسلام حیات الغیب با اشاره به وجود روحانیون و طلبه ها در استان گفت: روحانیون و طلبه ها می توانند اهمیت وقف را در سخنرانی های خود به مردم بیان کنند.
دکتر زینی وند مدیر کل آموزش و پرورش با اشاره به اینکه 108 مدرسه در استان موقوفه هستند گفت: در باب وقف بایستی فرهنگ سازی کرد و با موضوعاتی مثل انشاء وقف می توان اهمیت وقف و آثار و برکات وقف را به دانش آموزان تفهیم کرد.
دکتر زینی وند همچنین گفت: با تعامل و همکاری بین اوقاف و معاونت پرورشی آموزش و پرورش می توان اقداماتی در این خصوص انجام داد.
حجت الاسلام مهدوی مدیر کل تبلیغات اسلامی استان نیز گفت: باید کاری کرد که نتایج ملموس وقف برای مردم بیان شود.
وی همچنین به تعامل اوقاف و تبلیغات اشاره و افزودند: موضوع وقف یکی از بهترین مباحث برای مبلغین است تا آنها در مساجد و حسینیه ها و مجالس روضه به آن بپردازند.

معاون فرهنگی مدیر کل دادگستری استان نیز با تاکید بر اهمیت وقف گفت: مردم کمتر واقف به امور وقف هستند و لذا باید نسبت به این امر در اماکن عمومی و ... مردم را نسبت به وقف و شرایط وقف آشنا و مواردی از وقف که عموم مردم به صورت روزانه مبتلابه به آن هستند را بیان کرد.
سایر شرکت کنندگان در این نشست نیز وقف را مسئله ای دانستند که برای جامعه امروز بسیار مورد نیاز و در جهت محرومیت زدایی و ایجاد اشتغال مفید می باشد.
در پایان مدیر کل اوقاف استان راهکارها و پیشنهادات در این نشست اندیشه ورز را بسیار مفید و از حضور شرکت کنندگان تقدیر و  تشکر نمودند.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار