• امروز پنج شنبه بیست و پنجم مهر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

حجت الاسلام محبی: بندگی رعایت دستورات الهی بصورت زبانی و عملی است

حجت الاسلام محبی: بندگی رعایت دستورات الهی بصورت زبانی و عملی است

حجت الاسلام محبی در جلسه تفسیر قرآن در حسینیه موقوفه حبیب بن مظاهر در جمع بانوان بنده واقعی خدا بودن را رعایت دستورات الهی هم بصورت زبانی و هم بصورت عملی دانست.

 چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398   98  0      

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان لرستان حجت الاسلام محبی از اساتید حوزه علمیه قم در جلسه تفسیر قرآن بانوان در حسینیه موقوفه حبیب بن مظاهر به آیه ۱۱۸ سوره مبارکه انعام اشاره و به ویژگیهای ایمان و بنده واقعی خدا بودن اشاره کرد.
حجت الاسلام محبی بیان کرد: از جمله پیام های آیه ی ۱۱۸ سوره ی انعام این است که ایمان تنها در ادعا، گفتار و عقیده نیست؛ بلکه در مقام عمل نیز آشکار گردد؛ لذا در روایات آمده است که ایمان سه رکن دارد((عقده فی القلب و نطق بالسان و عمل بالارکان))
۱_ عقیده ی در قلب
۲ اقرار به زبان
۳_عمل با اعضا و جوارح
انسان باید اهل ایمان باشد، اهل توحید باشد البته نه فقط در حد یک ادعا بلکه در عمل نیز باید اینگونه باشد.
خداوند متعال در قرآن به کسانی که ادعا می کنند ما اهل ایمانیم ولی در عمل اینگونه نیستند، تشر می رود و می فرماید: حال که شما موحد شدید باید فرهنگ جاهلی را کنار بگذارید.
بندگی باید در رعایت دستورات الهی در همه زمینه ها باشد؛ انسان گاهی وقتها بندگی را فقط در رعایت احکامی می داند که به نفعش هست. این اشتباه است که ما به یک سری از دستورات پایبند باشیم و به یک سری از دستورات پایبند نباشیم. آنجا که به نفعمان است پایبند باشیم و جایی که به ضررمان است پایبند نباشیم.
استاد حوزه علمیه قم با تاکید بر اینکه عمل انسان نیز باید خدایی باشد، افزود: از همه مهمتر انسان باید در مقام عمل هم مقید باشد ، اینکه زبانی باشد کفایت نمی کند
بندگی به این معناست که انسان در همه موارد اصول را رعایت کند؛ بندگی فقط به نماز و عبادت نیست؛  بلکه در همه موارد باید بنده خدا بود.
حجت الاسلام محبی در پایان گام مهم و اساسی در بندگی را شناخت وظیفه دانست و گفت: گام اول در بندگی و اطاعت این است که انسان وظیفه خود را بشناسد؛ بداند چه تکالیفی بر عهده اوست و به آن تکالیف عمل کند. مثلا اگر عملی مورد رضای خداست آنرا انجام دهد.
گفتنی است جلسات جزخوانی به همراه تفسیر قرآن ویژه بانوان همه روزه در ماه مبارک رمضان صبح ها از ساعت ۹صبح تا ۱۱ در حسینیه موقوفه حبیب بن مظاهر برگزار می شود.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار