• امروز دوشنبه سی و یکم شهریور 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

معافیت های مالیاتی، مشوقی برای احداث و تکمیل مساجد نیمه کاره استان لرستان

معافیت های مالیاتی، مشوقی برای احداث و تکمیل مساجد نیمه کاره استان لرستان

به استناد بند "د" تبصره ۱۰ قانون بودجه سال جاری فعالین اقتصادی که در احداث و تکمیل مساجد فعالیت می کنند از معافیت مالیاتی برخوردار خواهند شد.

 سه شنبه 2 مهر 1398   100  0      

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان لرستان فعالین اقتصادی که در احداث و تکمیل مساجد فعالیت  می کنند به استناد بند "د" تبصره ۱۰ قانون بودجه سال جاری از معافیت مالیاتی برخوردار خواهند شد.
مهندس مسلم رضایی پور گفت: معافیت در نظر گرفته شده در بند "د" تبصره ۱۰ قانون بودجه سال جاری، یک ظرفیت قانونی مهم و مناسب برای جذب و مشارکت اشخاص حقیقی و حقوقی به منظور احداث، تکمیل و حتی تجهیز "مساجد" استان لرستان می باشد.
وی افزود:با توجه به وجود تعداد ۲۲۰۰ باب مسجد ثبت شده در سامانه جامع موقوفات استان لرستان که بخش قابل توجهی از آنها به صورت احداثی، تعمیری و نیمه کاره بوده و از طرفی روند فعلی تکمیل مساجد نیمه کاره و همچنین مساجد تخریب شده و آسیب دیده از سیل فروردین ماه، روندی زمان بر خواهد بود و در عین حال، نیاز به وجود "مسجد " به عنوان محور اصلی فعالیت های مذهبی و فرهنگی، ضرورتی اجتناب ناپذیر بوده و اهمیت آن بر کسی پوشیده نیست، لذا در شرایط فعلی، استفاده از ظرفیت قانونی معافیت های مالیاتی پیش بینی شده، می تواند به عنوان یک "مشوق" مناسب برای هدایت فعالان و بنگاه های اقتصادی به منظور مشارکت در احداث، تعمیر، تجهیز و تکمیل مساجد استان با اولویت مناطق آسیب دیده از سیل و مناطق محروم و کم برخوردار قرار گیرد.
معاون بهره وری اداره کل اوقاف لرستان ادامه داد: اطلاعات تمامی مساجد استان طی سنوات گذشته جمع آوری شده و در سامانه جامع موقوفات موجود بوده و هر مسجد به عنوان یک موقوفه با شخصیت حقوقی مستقل، دارای یک کد تفصیلی اختصاصی می باشد و امکان مساعدت اشخاص حقیقی و یا حقوقی برای عمران مساجد میسر می باشد.
رضایی با اشاره به معافیت مالیاتی برای فعالین اقتصادی تاکید کرد: به استناد بند " د " تبصره ۱۰ قانون بودجه، هزینه های انجام شده توسط فعالین اقتصادی برای احداث و تکمیل مساجد، بعد از تایید اوقاف و امور خیریه، به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی تلقی خواهد شد و این قانون، فرصت و ظرفیتی مناسب برای تکمیل مساجد نیمه کاره می باشد .
برچسب ها   لرستان اوقاف

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار