• امروز دوشنبه هفنم بهمن 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

وقف مهمترین پشتوانه اسلام است

وقف مهمترین پشتوانه اسلام است

آیت الله میرعمادی: وقف یک موضوع دینی است که در تاریخ و قبل از اسلام با نگاه توحیدی وجود داشته است.

 شنبه 4 آبان 1398   44  0      

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداه کل اوقاف وامور خیریه استان لرستان مدیر کل, معاونین و مدیران شهرستانی اوقاف و امور خیریه استان لرستان با آیت الله میر عمادی نماینده ولی فقیه و امام جمعه خرم آباد دیدار نمودند.
آیت الله میر عمادی گفت: وقف یک موضوع دینی است که در تاریخ و حتی قبل از اسلام با نگاه توحیدی وجود داشته است.وقف می تواند بسیاری از مشکلات جامعه را حل کند.
وی به اهمیت وقف اشاره و افزود: وقف مهمترین پشتوانه اسلام است و ابعاد گوناگونی دارد بعد اجتماعی, اقتصادی,فرهنگی و حتی بعد سیاسی که در بعد سیاسی وقف می توان به ماجرای فدک اشاره کرد که عامل مبارزه با غاصبان و ظالمان بوده است.
نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به ظرفیت بالای وقف در طول تاریخ افزود: علمای بزرگ اسلام با در اختیار داشتن سرمایه وقف در مقابل ظالمان ایستادگی کردند,
امام جمعه خرم آباد در ادامه اظهار داشت: در زمینه وقف سه کار باید انجام داد: ۱_ کار فرهنگی ٢_ کار تحقیقی و ۳_ کار تبلیغی
در زمینه فرهنگی باید آثار مترتب بر وقف را بیان نمود به عنوان مثال در مساجد, مدارس علوم دینی, نشر دین و حوزه های علمیه.
آیت الله میرعمادی به انجام کارهای تحقیقی و پژوهشی در زمینه وقف پرداخت و افزود: راجع به موقوفات بایستی کارهای تحقیقی و پژوهشی صورت گیرد تا ابعاد مختلف وقف برای مردم روشن شود و سومین کار هم کار تبلیغی است که بتوان آثار وقف و اسناد مربوط به موقوفات را بازگو نمود.
وی همچنین حفظ و نگهداری از موقوفات را از مهمترین وظایف اوقاف دانست و افزود: برخی از مسایل باید برای مردم تبیین شود به عنوان مثال تغییر وقف جایز نیست, یا خرید و فروش وقف جایز نیست. که اگر این مسایل اطلاع رسانی شود در حفظ و نگهداری موفوفات بسیار موثر است.
نماینده ولی فقیه در پایان به جهت دهی موقوفات اشاره و بیان نمودند: زمینه وقف در جامعه وجود دارد و بایستی واقفان را به سمت وقف های مورد نیاز جامعه هدایت کرد.
آیت الله میرعمادی همچنین از برنامه های اوقاف و اعزام مبلغین در طول سال در مساجد و نقاط محروم تشکر نمودند.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار