• امروز دوشنبه هفنم بهمن 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

واقفین با ایثار خودشان آینده را می سازند

واقفین با ایثار خودشان آینده را می سازند

حجت الاسلام سید محمد طباطبایی در همایش یاوران وقف شهرستان الیگودرز ضمن با اهمیت خواندن وقف گفت: واقفین کسانی هستند که با ایثار خود آینده را می سازند.

 یک شنبه 12 آبان 1398   64  0      

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان لرستان همایش یاوران وقف در الیگودرز با حضور مدیر کل اوقاف لرستان, هیات امناها, خدام امازادگان و مسئولین شهرستان الیگودرز در کانون پویش این شهرستان برگزار شد.
حجت الاسلام سید محمد طباطبایی گفت: واقفین کسانی هستند که با ایثار خود می خواهند آینده را بسازند. درگذشته واقفین با توجه به مشکلاتی که در زمان خودشان بود سعی کردند با وقف تمام یا قسمتی از اموال خود مشکلات جامعه را حل کنند.
وی همچنین گفت: امروز نیز نیاز به وقف در حوزه های مختلف وجود دارد, مثل وقف برای علم, وقف برای قرآن, وقف برای درمان, وقف برای حوزه های علمیه و ...
وی در ادامه بیان کرد: اوقاف یک نهاد مردمی است, چرا که وقف مردمی است و خیران نیک اندیش دست به چنین کار ارزشمندی می زنند.
مدیر کل اوقاف لرستان خاطر نشان کردند: یکی از وظایف ما در اوقاف حفظ و احیای موقوفات است و مردم هم باید حق و حقوق موقوفه را ادا کنند و مسئولین هم باید در جهت احیای موقوفات با اوقاف همکاری نمایند که اگر حق و حقوق موقوفه داده شود عمل به نیت واقف هم صورت خواهد گرفت.
حجت الاسلام سید محمد طباطبایی با اشاره به اهمیت تمام امامزادگان در کشور گفت: همه امامزادگان برای ما عزیز و مورد احترام هستند و وجود امامزاده محمد بن حسن(ع) در الیگودرز یک امتیاز برای این شهرستان است و انشاالله در تلاش هستیم با کمک هیات امناهای این امامزاده و خیرین و مسئولین مسیر دسترسی به این امامزاده آسانتر شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار