• امروز جمعه دوازدهم آذر 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

دورود قابلیت تبدیل شدن به قطب توریسم مذهبی استان را دارد

دورود قابلیت تبدیل شدن به قطب توریسم مذهبی استان را دارد

دورود قابلیت تبدیل شدن به قطب توریسم مذهبی استان را دارد

 جمعه 23 مهر 1400   22  0      

حجت‌الاسلام علی ارکبان، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه دورود در گفت‌وگو با روابط عمومی اداره کل اوقاف  لرستان، با تبریک دهه وقف، اظهار کرد: وجود ظرفیت‌های بی‌نظیر گردشگری و زیارتی در شهرستان دورود قابلیتی است که باید از آن برای جذب توریسم مذهبی استفاده کرد.

وی با اشاره به اینکه در شهرستان دورود، ۲۱ امامزاده و بقعه متبرکه وجود دارد، افزود: عمده این بقاع متبرکه در ارتفاع بالاتری از شهرستان و در مسیرهایی جاذبه‌های گردشگری هستند که می‌توان از این قابلیت برای تبدیل شدن شهرستان دورود به بام زیارتی کشور استفاده کرد.

ارکبان به وجود ۱۴۶ موقوفه در شهرستان دورود اشاره کرد و با یادآوری اینکه عمده موقوفات انتفاعی و مسجد هستند، افزود: موقوفات منفعتی که درآمد اقتصادی دارند اندک هستند که در شهرستان دورود نیازمند وقف ازدواج، وقف قرآن و سلامت هستیم.

مدیر اداره اوقاف و امور خیریه دورود با اشاره به اینکه امامزادگان و بقاع متبرکه به فرموده مقام معظم رهبری باید به قطب فعالیت‌های فرهنگی تبدیل شوند، ادامه داد: در این راستا سه مرکز افق در امامزادگان شاخص شهرستان دورود راه‌اندازی شده است که این مراکز محور برنامه‌های فرهنگی هستند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار