• امروز جمعه دوازدهم آذر 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

‍ لرستان امروز در جایگاه حقیقی خود قرار نگرفته است

‍ لرستان امروز در جایگاه حقیقی خود قرار نگرفته است

استاندار لرستان در جلسه با مدیران کل دستگاه های فرهنگی مذهبی در استان به بحث و تبادل نظر پرداخت.

 چهارشنبه 19 آبان 1400   16  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان لرستان، دکتر زیویار در حاشیه این جلسه که با حضور حجت الاسلام طباطبایی مدیر کل اوقاف لرستان ، دکتر فتایی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی،دکتر مصطفایی مدیر کل حج و زیارت استان و دیگر مسئولین دستگاه های زیر مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد گفت: با نگاهی به تاریخ لرستان می توان دریافت که این استان دارای عقبه ای فرهنگی و تاریخی سراسر افتخار است .

استاندار لرستان با اشاره به وضعیت لرستان در تقسیمات کشوری کنونی افزود: معتقدم لرستان امروز، علیرغم داشته هایش در جایگاه حقیقی و واقعی خود قرار نگرفته است.

وی ادامه داد: صرف نظر از سابقه لرستان در تاریخ ایران، با توجه به سرمایه انسانی استان در تاریخ معاصر می توان نقش و جایگاه لرستان را در کشور منحصر به فرد دانست.

 دکتر زیویار با ذکر نام شخصیت هایی همچون آیت الله بروجردی و آیت الله کمالوند،بیان داشت: نقش مهم علمای لرستان در پیدایش زمینه‌های انقلاب اسلامی و قیام ۱۵ خرداد که نقطه عطفی در تاریخ معاصر است از جایگاه استان در پیدایش انقلاب اسلامی حکایت دارد .

استاندار لرستان تصریح کرد: این جایگاه غیر قابل وصف است و با تورق و مطالعه شخصیت هایی که در ابتدای وقوع انقلاب اسلامی در لرستان نقش داشته اند، مشخص شده که تعداد افرادی که از امام خمینی (ره) حکم داشته اند به حدود ۹ نفر می رسد و این در حالی است که وضعیت لرستان در حال حاضر از نظر چهره های ملی در حد همان دهه ی ۶۰ و قبل از آن هم نیست و این جای تامل، فکر و بررسی دارد.

وی با بیان اینکه نماینده امام در سپاه پاسداران و در بعضی از استان ها، شورای عالی قضایی، بنیاد شهید و در بخش های مختلف کشور در بدو انقلاب صرف‌نظر از گرایش های سیاسی از لرستان انتخاب شده بودند، یاد آور شد: یک استان به پشتوانه سرمایه های انسانی است که می تواند ظرفیت های خود را ابراز کند .

 دکتر زیویار افزود: استان لرستان با تقدیم ۶۳۰۰ شهید در دوران دفاع مقدس و دفاع از حرم، به لحاظ برنامه‌ریزی ،کارآمدی و مدیریت،  ظرفیت نیروی انسانی و دیگر مواهب و قابلیت های آن جزء محرومترین استانهای کشور به شمار می‌رود که باید برای آن یک فکر اساسی کرد.

نماینده عالی دولت در لرستان در جمع متولیان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان با تاکید بر اهمیت کار فرهنگی، مسئولیت متولیان این مقوله را حائز اهمیت دانست و بر ضرورت فعالیت بیشتر صاحبان فرهنگ و رسانه در جهت منافع استان و بازنگری در ماموریت ها، تحول در آموزش و خلاقیت و نو آوری تاکید کرد.

وی با اشاره به ضرورت استفاده از ظرفیت خیرین در انجام امور فرهنگی و مسائلی همچون وقف و امور خیریه، خاطرنشان کرد: با توجه به تعامل خوب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ضرورت دارد با برنامه ریزی به بهترین نحو از قابلیت ها استفاده کرد و در حوزه فرهنگ و ارشاد اسلامی تحول ایجاد کرد.

 استاندار لرستان اظهار داشت: لرستان از نظر ظرفیت و قابلیت های موجود می‌تواند به عنوان یک قطب و مرکز فرهنگی در بخشی از کشور به ایفای نقش بپردازد.

دکتر زیویار در پایان افزود: در وضعیت کنونی بهترین نسخه برای لرستان کمک، همفکری و استفاده از ظرفیت‌های داخلی استان و بهره گیری از توان نخبگان است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار